DGS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? (ÖSYM DGS 2020 sınav sonuçları)
309 okunma

DGS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? (ÖSYM DGS 2020 sınav sonuçları)

ABONE OL
Eylül 7, 2020 17:54
DGS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? (ÖSYM DGS 2020 sınav sonuçları)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DGS sonucu için artık saatler kaldı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen sınava katılan binlerce aday sınav sürecinin tamamlanmasının ardından sonuçlarla ilgili resmi açıklamaya yönelmişti. Kurumun sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilerde sonuçların hangi tarihte erişime açılacağı duyurulmuştu.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin 2020 sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 9 Ağustos 2020 günü gerçekleştirilen DGS sınavının sonuçları 9 Eylül 2020 Çarşamba günü erişime açılacak. Saat ile ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da sonuçların 10:00 ile 17:00 saatleri arasında erişime açılması bekleniyor.

SONUÇLAR NEREDE OLACAK?

Sonuçlar açıklandığı anda ÖSYM’den resmi açıklama gelecek. Kurumun sonuç açıklama sistemi olan “sonuc.osym” adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler sonuçlara buradan ulaşabilecekler.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI NEDİR?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmalarını sağlayan sınav olarak biliniyor. ÖSYM tarafından yürütülen süreçte öğrenciler sınavdan başarılı puanları aldıkları takdirde dikey geçiş yapabiliyorlar.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.