Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kentsel Dönüşüm, MHP ve Suriye Açıklamaları
22 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kentsel Dönüşüm, MHP ve Suriye Açıklamaları

ABONE OL
Haziran 28, 2024 22:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kentsel Dönüşüm, MHP ve Suriye Açıklamaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kentsel Dönüşüm Üzerine Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada kentsel dönüşüm konusuna değindi. Kaçak yapıların ve zemin etütlerinin doğru yapılmadığı yerlerde kentsel dönüşümün gerekliliğine vurgu yaptı. Yıkılan binalardaki kaçak yapılar sorununu öne çıkaran Erdoğan, bu sürecin devam edeceğini belirtti. Gelecek süreçte kentsel dönüşümün daha kontrollü bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Görüşme

Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın önemli bir temsilcisi olan MHP Genel Başkanı Bahçeli ile uzun süredir çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Suistimal olmaması için görüşmelerin aralıksız devam ettiğini ve bundan sonra da süreceğini ifade etti. Siyasi gelişmeler ve alınacak tedbirler üzerine Bahçeli ile görüşmelerin devam ettiğini aktardı.

Suriye İlişkileri Hakkında

Cumhurbaşkanı, Suriye ile ilişkilerin geliştirilmesinde herhangi bir sebep olmadığını belirtti. Suriye’nin iç işlerine karışmak gibi bir niyetlerinin olmadığını vurgulayan Erdoğan, Suriye halkıyla kardeşlik bağlarını sürdürmek istediklerini söyledi. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de Suriye ile işbirliği içinde olunacağını ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.