Ana sayfa GÜNDEM Cenk Sabuncuoğlu İlişkilerde Yapılan Büyük Hataları Anlattı

Cenk Sabuncuoğlu İlişkilerde Yapılan Büyük Hataları Anlattı

Cenk Sabuncuoğlu bireylerin iletişim hatalarından kaynaklı ön yargılarının meydana geldiğini belirtti.

30
0

Yeni Yaşam Global çatısı altında bireylere profesyonel anlamda destek veren mentör ve profesyonel koç Cenk Sabuncuoğlu ilişkilerde yapılan muhtelif hatalardan bahsetti. Sabuncuoğlu bireylerin iletişim hatalarından kaynaklı ön yargılarının meydana geldiğini belirtti. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren bireylerin karşıdaki ile iletişim kurarak onu dinleyerek doğru bir iletişim tekniği geliştirmesi gerektiğini son derece önemli olduğunu vurguladı. Küçük yaşlardan itibaren kendini karşıdakinin yerine koyarak değil dinleyerek kendinin ifade etmesinin doğru olduğunu anlattı. Sabuncuoğlu;
“Anne babalar çocuklarının ileride başarılı bir kariyer ve mutlu bir evlilikleri olmasını istiyorlarsa onlara empati ve sempati yeteneklerini dengede kullanmalarını öğretmesi gerektiğini ifade etti. Empati yeteneği olmayan bencil bireyler ne yazık ki hayatı kendi çevreleri etrafında dönüyor şeklinde algılıyor. Bu da bir yerden sonra özellikle ikili ilişkilerde karşı tarafın yorulmasına ve bırakmasına neden oluyor. Bencil bireyler insanları yorar ve borçluluk hissi uyandırırlar. Bu yüzden anne babaların çocuklarına doğru empati kurmayı aşılamaları onların geleceğe dönük özgüvenli ve mutlu bireyler olmaları için son derece önemli.” dedi.
Öte yandan ilişkilerde yapılan bir diğer hatanın ise bireylerin bu anlamda beklentilerini en üst düzeyde tutmayı alışkanlık haline getirmeleri olduğunu vurguladı. Özellikle sosyal medya platformlarının yaygın olarak kullanılması kadınlar başta olmak üzere birçok bireyin gerçek hayattan uzaklaşmalarına neden oldu. Bu yüzden bireylerin kendi gerçeklikleri ile barışık ve küçük şeylerden mutlu olan bir bakış açısına sahip olmaları gerektiğini belirterek sözlerini noktaladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here