AK Parti’nin 9. Yargı Paketi’ne İlişkin Açıklamalar
34 okunma

AK Parti’nin 9. Yargı Paketi’ne İlişkin Açıklamalar

ABONE OL
Temmuz 3, 2024 22:10
AK Parti’nin 9. Yargı Paketi’ne İlişkin Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Milletvekilleri, 9. Yargı Paketi’ni Tanıttı

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ve bazı milletvekilleri, 9. Yargı Paketi olarak bilinen “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ni tanıttı.

Yargı Reformu Strateji Belgesi ve İnsan Hakları Eylem Planı

Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesi ve İnsan Hakları Eylem Planı’nda belirtilen vizyonları aktardı. Güler, reform iradesinin devam ettiğini vurguladı.

Yargı Paketi’nde Neler Var?

Abdullah Güler, 9. Yargı Paketi’nin içeriğine dair detayları paylaştı. Paketin evlat edinenlerin adlarının düzenlenmesinden, hakaret suçunda şikayet sürelerine kadar birçok konuyu kapsadığı belirtildi.

Gelecek Dönemde Yapılacak Düzenlemeler

Abdullah Güler, casusluk ve zorlama hapis gibi konuların gelecek tekliflerde ele alınacağını ifade etti. Ayrıca, Meclis’in çalışma takvimi ve diğer kanun teklifleri hakkında bilgi verdi.

Sahipsiz Hayvanlarla İlgili Çalışmalar

Güler, sahipsiz hayvanlarla ilgili teklif metninin çalışmalarının devam ettiğini ve bu konuda da düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.